بیتوته بیتوته کوتاهی‌ست جهان در فاصله‌ی گناه و دوزخ... خورشید همچون دشنامی برمی‌آید و روز شرمساری جبران ناپذیری‌ست ...آه پیش از آنکه در اشک غرقه شوم چیزی بگو

X
تبلیغات
زولا
بیتوته
بیتوته
شعر و ادب
مرداد 1394
ش ی د س چ پ ج
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
آرشیو

اخبار فرهنگی هنری

شرق

همشهری

آفتاب یزد

ایران

خبرگزاری مهر

ایسنا

ایرنا

خبرگزاری فارس

بی.بی.سی.پرشین

بازتاب

روز آن لاینموضوع بندی
سه‌شنبه 5 مهر‌ماه سال 1384
احمد رضا احمدی و بیماری...(نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی)

ahmad reza ahmadi


سایت کتاب_گروه خبر_ بهروز واثقی:«به جوان ها بگویید سیگار نکشند.» این جمله خوبی برای شروع یک خبر نیست ولی وقتی احمدرضا احمدی با آن صدای خسته و تن بیمار ، آزرده از قلبی که سر ناسازگاری گذاشته است این جملات را بر زبان می آورد پیش از هر چیز آدم را وادار می کند تا از او بپرسد: راستی حالتان چطور است آقای احمدی؟
آقای احمدی حال چندان خوبی ندارد: «:تحت نظر دو نفر از متخصصین قلب هستم. اگرچه این روز ها بهترم ولی دارو هایی که مصرف می کنم سستی و ناامیدی وحشتناکی به همراه می آورد که توان کار کردن را از من سلب کرده است.»
با این همه در این روزهای تلخ بیماری هنوز هم انگار چیزهای خوبی برای اندیشیدن پیدا می شود. مثلا همین مستند ناصر صفاریان از او که روز گذشته در خانه هنرمندان اکران شد:« «خوشحالم که به یاد من بودند. این اثر، فردا مدرک مستندی از زندگی من است. در این شرایط که کسی به شعر فکر نمی کند او، ناصر صفاریان، دو سال عمر، وقت و پولش را روی این کار گذاشته است و من از او تشکر می کنم.»
لوح فشرده این فیلم با نام «وقت خوب مصائب» به همراه مصاحبه هایی با چهره های شناخته شده در مورد زندگی و آثار احمدی منتشر شده است.
عباس کیارستمی، عزت الله انتظامی، داوود رشیدی، عمران صلاحی، مجید انتظامی، ژاله علو، عزت الله فولادوند، آیدین آغداشلو، فرح اصولی رخشان بنی اعتماد، خسرو خورشیدی، هوشنگ کامکار، مسعود کیمیایی و شهره حیدری، همسر احمد رضا احمدی از شخصیت هایی هستند که دیدگاه خود را در مورد این شاعر ونویسنده با سابقه ابراز داشته اند.
صفاریان پیش از این زندگی و آثار فروغ فرخزاد را در قالب کتاب «آیه های آه» و فیلم «سرد سبز» منتشر کرده است.
او با وجود بیماری هنوز هم پرکار است چرا که انتشارات شباویز اخیرا دو مجموعه شعر کودکان سروده احمدرضا احمدی را به چاپ رسانده است. «باران باران بارید» با تصویر گری علی مفاخری و «روزی که مهری بی پایان بود» با نقاشی شراره خسروانی عنوان این مجموعه ها هستند.
او این روزها با وجود کسالت سرگرم10 مجموعه کتاب برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انتشارات های فرهنگ گستر، زیتون و شباویز است. هر چند نام هیچ کدام آنها را به خاطر نمی آورد.
از او همچنین کتاب «قافیه در باد گم می شود» هم توسط نشر باغ تجدید چاپ شده است.
احمدرضا احمدی کار شاعری را از دهه 40 آغاز کرده است و حضور پررنگ خود را تا دهه 50، به بهترین صورت به نمایش گذاشت.

برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 262220


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها

علاقه مند به شعر و ادبیات... و نیروگاه با توجه به رشته ی تحصیلی (مهندسی مکانیک نیروگاه دانشگاه صنعت آب و برق تهران) در زمینه های مختلف نیروگاهی علاقه مند پژوهش و یادگیری هستم. ایمیل: jahanian4272@gmail.com
شناسنامه کامل من...

add home page
تابلو طلا